Hoe besparen energiefactuur isolatie

Besparen op energie? Energiefactuur zonder zorgen

We willen allemaal energie besparen, maar hoe verbruiken we minder in de praktijk?
Het hoeft niet moeilijk te zijn. Met deze tips omtrent energieverbruik zit je goed!

Ons team helpt je met veel plezier verder.

Vind meer advies op onze website of vraag een vrijblijvende offerte aan.

Vraag een gratis offerte aan

Ontlucht radiatoren

Als je het rendement van je radiatoren wil verhogen, kun je ze maar beter tijdig ontluchten. Bovendien hou je zo de energiefactuur onder controle. Is je radiator onderaan warm en bovenaan koud? Dan hebben ze dringend een onderhoudsbeurt nodig!

Radiatorfolie

Plaats aluminiumfolie aan de achterkant van je radiatoren, dat reflecteert de warmte en stuurt de warmte weer naar binnen in plaats van naar buiten via de muren. Zo ben je bezig met het besparen van je energie.

Vul spouwmuren op

Is je huis voor 1980 gebouwd? Dan is de kans groot dat je muren niet goed geïsoleerd zijn. Dat is jammer, want zo verspil je heel wat warmte. Geen zorgen, je hoeft je huis niet volledig af te breken om goed te isoleren. Je kan eenvoudigweg isolatiemiddel laten inspuiten via kleine openingen in de muur. Deze oplossing is interessant, want je kunt er premies voor krijgen.

Doe je gordijnen dicht

Sluit je gordijnen wanneer je thuis bent. Zo blijft de warmte binnen en hoef je de verwarming niet hoger te zetten. Het is een eenvoudig trucje waarmee je toch wat bespaart. Let wel dat je gordijnen de radiatoren niet bedekken!

Laat je woning niet te veel afkoelen

Wist je dat het meer energie kost om een ijskoude woning naar een aangename gevoelstemperatuur te brengen dan je verwarming te laten draaien? Dat wil nog niet zeggen dat je je thermostaat voortdurend op 20°C moet laten staan, maar zorg ervoor dat de temperatuur nooit onder 16°C zakt. Je zal merken dat je verwarmingsinstallatie minder verbruikt om de temperatuur weer te doen stijgen.

Isolerende ramen en deuren

Wil je echt garantie op een lage energiefactuur? Dan kies je er best voor om oude ramen en deuren te vervangen door nieuwe ramen en deuren. De nieuwe materialen zorgen voor een uitstekende isolatie en een gegarandeerd verschil op je factuur.Heb je na het lezen van deze tips nog vragen over het verbruiken van elektriciteit? Gebruik je nog steeds teveel warmte? Neem contact op, we helpen je graag verder.

Ons team helpt je met veel plezier verder.

Vind meer advies op onze website of vraag een vrijblijvende offerte aan.

Vraag een gratis offerte aan

Laat je verder inspireren

Nog meer inspiratie
Ramen Isolatie Budget

Dubbel of driedubbel glas?

vr 11 jun. 2021
De normen voor energieneutraal bouwen en renoveren in Europa worden steeds strenger. En terecht: wanneer we kijken naar isolatie in een standaard woning, zijn het meestal de deuren en ramen die de boosdoeners van dienst zijn. En hoe zwakke…
Ontdek er hier meer over
Ramen

Hoe veilig is een schuifraam?

di 20 apr. 2021
Is een schuifraam even veilig als een gewone deur? Met een schuifraam op de benedenverdieping lijk je soms kwetsbaar voor inbrekers. Al dat glas, en die grote raamopening… Inbraken zijn helaas een risico om rekening mee te houden. Als je d…
Ontdek er hier meer over
Ramen

Steellook ramen: wat, hoe en waarom?

zo 11 apr. 2021
Steellook ramen hebben de uitstraling van staal maar de voordelen van aluminium. Val jij voor die bijzondere stijl van stalen raamprofielen? Dan zijn aluminium ramen in steellook een mooi alternatief. Op sommige vlakken scoren ze zelfs bet…
Ontdek er hier meer over
Ramen Aluminium PVC

Welke soorten schuiframen kan ik kiezen?

za 03 apr. 2021
Het ene schuifraam is het andere niet. Je hebt in de eerste plaats de verschillende materialen, zoals PVC en aluminium. Daarnaast bestaan er ook technische verschillen die je schuiframen andere mogelijkheden en een andere uitstraling geven…
Ontdek er hier meer over
Ramen

De voordelen van een vliegenraam

wo 24 mrt. 2021
Vliegenramen – de naam zegt het zelf – zitten in je raam en houden vliegen tegen, maar ze hebben ook nog andere voordelen. Als je nieuwe ramen koopt, neem je er dus best meteen ook een vliegenraam bij. Achteraf nog een vliegenraam op maat …
Ontdek er hier meer over
Ramen

Condens op je ramen: hoe vermijden?

wo 17 mrt. 2021
Condens op je ramen: is dat reden tot paniek? Niet meteen, maar het is wel beter om condens te vermijden. Condens is namelijk een teken dat je te veel vocht in huis hebt en dat is niet ideaal. Door een te hoge luchtvochtigheid kan je schim…
Ontdek er hier meer over
Menu